Vyhledávání


Kontakt


"Víme, že těm, kdo milují Boha, všechno napomáhá k dobrému - totiž těm, které povolal podle svého záměru." Římanům 8:28

E-mail: tyjsiduvod@centrum.cz

Chvály

chvaly.kristnet.cz
Nový začínající web projekt chval.

Jaké znáte překlady: OPEN THE EYES OF MY HEART

Datum: 18.06.2014

Vložil: zdes

Titulek: Re: Karel D

Souhlasím s tím, že jeden text ve všech církvích by byla opravdu krásná představa, ale kdo "zautorizoval" výše uvedený text, když léta už se používá text vložený Evou Kopalovou? Buďme upřímní, opravdu vám přijde kvalitnější než ten Evy? Já si třeba otevřela tento text protože mě po přečtení názvu zajímalo, jak vypadá zbytek.
Já vím, že to není vůbec jednoduchá práce, aby text korespondoval s myšlenkou originálu, zachoval počet slabik, zachoval český přízvuk a dlouhé samohlásky opravdu byly tam, kde jsou dlouhé noty. Ale text by měl jít taky trochu "do pusy" zpěvákům...a ve vší úctě, věta "Ať srdce mé Tebe vídá" mi připadá jako pár rozsypaných slov, která se někdo pokusil dát do věty. Neřekl by běžný člověk spíš "Ať Tě moje srdce vidí"? Text by přece neměl být jen tak našroubován, aby slova "seděla". Vždyť čeština je tak bohatá a krásná. Pokud budou texty vysoce kvalitní, pak věřím, že se jich budou mnozí rádi držet, zatím mi to ale přijde žel nemožné. :-( To ale neznamená, že se o tu kvalitu budeme dál snažit. :-)


Počítadlo.cz